Skip to content

Wraca pss Społem. Państwowe sklepy spozywcze

11415161719

Komentarz

  • CzerwonySocjalis nie wie, co w Polsce jest naprawdę drogie. Małolat, teoretyk czy prowokator?
  • romeck napisal(a):
    Już, już myślałem, że kolega na serio/ poważnie pisze. A tu Orlen na Biedrze...
    Może przesadziłem. To chociaż Lidl.
  • edytowano August 2021
    W końcu Kaufland kupił Tesco w Polsce... więc chyba Orlen podołałby również. Skądinąd dziwne, że Orlen nie kupił Tesco. Taka szansa przeszła koło nosa. Chyba jest szansa na Carrefoura teraz...
  • Czego szuka kolega na forach dyskusyjnych, kiedy zdolny jest jedynie do monologu? Do takiego celu lepiej się nadaje platforma blogowa.
  • Jak napisał Przemko, hipermarkety to przeżytek. Przegrały z dyskontami. U mnie na wsi dyskont tesco został wykupiony bez netto i chwilę później już netto tam przedawało. Być może markety zostały wykupione bez kałfland, ale ten coś nie kwapi się do otwarcia swoich. Lokale po tesko ekstra świecą pustkami.
  • edytowano August 2021
    los napisal(a):
    Czego szuka kolega na forach dyskusyjnych, kiedy zdolny jest jedynie do monologu? Do takiego celu lepiej się nadaje platforma blogowa.
    Przecież to jest Korwinowiec, który tu przyszedł żeby wkurwiać, robiić bekę z Pisiorów i pokazywać kolegom jak dają się wkrecać.
  • Najwięcej zabawy jest, kiedy ktoś monstrualnie głupi próbuje manipulować inteligentniejszymi od siebie.
  • los napisal(a):
    Najwięcej zabawy jest, kiedy ktoś monstrualnie głupi próbuje manipulować inteligentniejszymi od siebie.
    Ja wiem, zauważyłem tą zabawę. Ale ten głąb jej nie dostrzeże, ulitowałem się.
  • To specjalność AtaNaziego.
  • los napisal(a):
    To specjalność AtaNaziego.
    Mało, że cymbał to jeszcze chory. Inaczej tego nazwać nie da się, bo ile można ? Znowu męczy ?
  • CzerwonySocjalis napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Już, już myślałem, że kolega na serio/ poważnie pisze. A tu Orlen na Biedrze...
    Może przesadziłem. To chociaż Lidl.
    Lecz następny wpis świadczy o tym, że kolega wie, że ani o Orlen, ani o Lidla, Biedronkę czy innego Karfura & Kauflanda chodzi. Nic nie przesadził. Tylko trolluje :/

    Gdyż po to PiS próbuje stworzyć polski holding (spożywczy) (? nie pomnę nazwy, utknął w procedurach między ministerstwami a firmami państwowymi, Nasz Dziennik trzyma rękę na pulsie). M.in. po to, by ciut trzymać ceny na wodzy.



  • edytowano November 2021
    z wątku o granicy pl-br
    z 18.11.2021 przeklejam, bo tu sporo o allegro i amazonie się przewiało...
    kulawy_greg napisal(a):
    ... Też zauważyłem, że przy jakichkolwiek problemach z zakupem na allegro trzeba zacząć od wystawienia negatywnego komentarza, a potem dopiero można zgłaszać problem i zaczynać jakiekolwiek dyskusje, które wtedy idą dużo łatwiej. Straszenie komentarzami nic nie daje, i jeszcze jest się ostarżonym o szantaż. Wywracajmy stolik, jeśli rzeczywiście się da.
    romeck napisal(a):
    na boku:

    dobra rada allegrowa! biorę.
    trep napisal(a):
    Potwierdzam. I nie biega o odbiór sprzedających przez kupujących, ale sprzedający przez negatywne uwagi mają jakeś nieprzyjemności od portalu.
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Obecnie kupowanie na Allegro czy Amazon ma dwa ryzyka:
    1. Znaczna część sprzedających bazowała na 'krótkim magazynie' (brzydka kalka językowa) i wierze, że Ali Express dostarczy w dwa tygodnie, więc teraz to się mści i sprzedający kręcą aby to ukryć.
    2. Wzrost cen u konkurencji i/lub wzrost cen zakupu i dostawy, więc opłaca się zerwać bezkosztowo (jeden negat) kontrakt i wystawić towar za kilka dni z ceną wyższą.
    Zalecam ostrożność.

    ---
    plus inny → wątek o emejzonie
    image
  • Pierwszy Orlen w ruchu w katowickiem. Od piątku 26. listopada 2021, cały rok od przejęcia (zarząd) Ruchu przez Orlen.

    Tychy.
    image

    Pojadę tam w środę, pogadam z chłopakiem jak z umową finanse stoją.
  • Tak mi się kojarzy.
    Sklepy abc u Bertholda Brechta
  • Chodzi o to, że Chalupec tak samo jak Macheath? Zgadza się.
  • - Jesteśmy w pełni bezpieczni. Polska jest całkowicie samowystarczalna jeżeli chodzi o produkcję podstawowych produktów żywnościowych. Bezpieczeństwo żywnościowe Polski w żaden sposób nie jest zagrożone. Musimy jednak podejmować kolejne działania, które to bezpieczeństwo wzmocnią, dlatego finalizacja procesu budowy Krajowej Grupy Spożywczej jest jednym z priorytetów Ministerstwa Aktywów Państwowych oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – mówi wicepremier Jacek Sasin.
    Podpisywanie dokumentu - bliskie ujęcie końcówki pióra wiecznego i kartki z sygnaturą

    20 kwietnia 2022r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę powołującą do życia Krajową Grupę Spożywczą.

    - Krajowa Grupa Spożywcza staje się faktem. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie znakomita współpraca z wicepremierem Henrykiem Kowalczykiem i całym Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi za co bardzo dziękuję. Dziękuję również zespołowi pod kierownictwem wiceministra Andrzeja Śliwki za potężną pracę włożoną w ten projekt – dodaje. - Ten silny podmiot da szanse rozwojowe dla sektora rolno-spożywczego, jakże ważnego dla polskiej gospodarki i dla polskich rolników – mówi wicepremier.

    Krajowa Grupa Spożywcza będzie silną, państwową spółką rolno-spożywczą. Nowy polski holding będzie mógł budować przewagę konkurencyjną na krajowym rynku rolnym i przyczyniać się do wzmocnienia rozwoju polskiego rolnictwa na rynkach zagranicznych. Bezpieczeństwo żywnościowe oraz wsparcie rolnictwa i rozwoju wsi to fundamenty polityki rządu.

    Krajową Grupę Spożywczą będzie tworzyć 15 wiodących spółek, podzielonych na sześć segmentów: produkcja nasienna, produkcja cukru, produkcja skrobi, sektor zbożowo-młynarski, sektor rolny, przetwórstwo spożywcze. W jej skład wejdą m.in. spółka „DANKO” Hodowla Roślin sp. z o.o., ELEWARR sp. z o.o., Hodowla Zwierząt i Nasiennictwo Roślin Polanowice sp. z o.o., Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego sp. z o.o., Kombinat Rolny Kietrz sp. z o.o. Jednym z celów polskiego holdingu spożywczego jest budowa łańcucha dostaw w ramach strategii od pola do stołu. Powiązania pomiędzy spółkami w Krajowej Grupie Spożywczej pozwolą zapewnić kontrolę nad każdym etapem produkcji w segmentach cukru, skrobi, zbożowo-młynarskich i przetwórstwa spożywczego. Dzięki temu spółki będą mogły zrezygnować z usług pośredników, a wartość dodana zostanie w rękach Krajowej Grupy Spożywczej.
    https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/rusza-polski-holding-spozywczy

    rezerwy federalne....
  • do sklepów spożywczych PSS dokładamy składy energetyczne , kiedyś GS

    - Co mogę doradzić w tej chwili osobom, które chcą zaopatrzyć się na zimę, bo nie mówię o bieżących potrzebach, to żeby teraz nie kupować węgla. Zaraz przez politykę spółek Skarbu Państwa dojdzie do obniżenia cen węgla, bo chcemy bezpośrednio dystrybuować, pominąć pośredników - podkreślił rzecznik rządu i zaznaczył, że aktualnie pośrednicy zarabiają po kilkaset złotych na sprzedaży jednej tony.
    https://wiadomosci.wp.pl/jest-gwarancja-muellera-ceny-wegla-w-dol-6777520868735552a
  • edytowano June 2022
    christoph napisal(a):
    do sklepów spożywczych PSS dokładamy składy energetyczne , kiedyś GS

    - Co mogę doradzić w tej chwili osobom, które chcą zaopatrzyć się na zimę, bo nie mówię o bieżących potrzebach, to żeby teraz nie kupować węgla. Zaraz przez politykę spółek Skarbu Państwa

    dojdzie do obniżenia cen węgla, bo chcemy bezpośrednio dystrybuować, pominąć pośredników

    - podkreślił rzecznik rządu i zaznaczył, że aktualnie pośrednicy zarabiają po kilkaset złotych na sprzedaży jednej tony.
    https://wiadomosci.wp.pl/jest-gwarancja-muellera-ceny-wegla-w-dol-6777520868735552a
    A co to było, że przez ostatnią dekadę nie zauważano tego problemu (dla zwykłych zjadaczy węgla)? Przecież to "stara" sprawa (o ogromnych przebitkach na cenach hurtowych sprzedaży (czyli brakiem sprzedaży węgla przez spółki węglowe dla "małych" podmiotów).

    :/
  • trochę na temat państwowienia
    jako państwowca - cieszy

    przy okazji śmierci twórcy ciasteczek TaGo pojawiły się głosy , że rodzina może nie podołać prowadzeniu biznesu hotelowego.
    w czasie pandemji Pan Tadeusz miał mieć kłopoty i propozycję , że pomoże mu Polski Holding Hotelowy.
    może PHH teraz pomoże?

    kto powiedział, że wszystko ma być prywatne, jak w jakiejś Ameryce?
  • christoph napisal(a):
    trochę na temat państwowienia
    jako państwowca - cieszy

    przy okazji śmierci twórcy ciasteczek TaGo pojawiły się głosy , że rodzina może nie podołać prowadzeniu biznesu hotelowego.
    w czasie pandemji Pan Tadeusz miał mieć kłopoty i propozycję , że pomoże mu Polski Holding Hotelowy.
    może PHH teraz pomoże?

    kto powiedział, że wszystko ma być prywatne, jak w jakiejś Ameryce?
    Te jego hotele to ponoć oberpaskudztwa architektoniczne.
  • Nie ponoć ale do polskiego gustu z lat 90-tych pasują. Idealne miejsca na korporacyjne wyjazdy integracyjne.
  • edytowano June 2022
    Byłam na takowym w "Gołembieskim" w Wiśle i miejsce i imreza koszmar. Po patoimprezie w stylu "folkorystyczno-cepelioskim" obiecałam sobie nigdy wiecej takich i słowa dotrzymuję.
    Ale fakt w takim klocu mogą się setki ludzi jednocześnie integrować we w miarę cywilizowanych warunkach. Na aspirujących pracownikach korpo z mniejszych ośrodków miejskich robiło to niesamowite wrażenie. "Mega wesele w hotelu!!!"
  • No to jak tak, to tak.
    Dać Kurskiemu w zarząd
  • edytowano June 2022
    Ja sobie w Gołębiewskich ceniłem Tropikanę (baseny, sauny, spa). Był okres, że w Białymstoku chodziłem dwa razy w tygodniu, ale i przez wiele lat zdarzało mi się zajeżdżać do Mikołajek, kiedy podczas złej pogody na Mazurach chcieliśmy sobie odpocząć inaczej (a byliśmy gdzie indziej), szczególnie po grubych imprezach.

    Nigdy nie spałem w Gołębiewskim. Ale duże hotele są wszędzie podobne, jak są dobrze zorganizowane jest OK. Mi sama ilość ludzi nigdy nie przeszkadza, lubię ruch. Natomiast jest problemem kiedy na wszystko trzeba czekać. W wielkich pierdolnikach, których zdarzało mi się przebywać raczej z tym problemu nie było.
  • Ciekawa postać, zaczynał od wyrobu wafli w garażu, prosty chłop, widywany na benklu, w hotelach gruby piniądz był prany na pewno. Ale tropikalna fajna faktycznie ;-)
    Mój kumpel kiedyś pracował na kuchni w Mikołajkach. A przyszedł prosto z warszawskich restauracji, gdzie jedna osoba robi pięć rzeczy na raz. A tam, kuchnia fabryka, czterdzieści palników, czterdzieści patelni i czterdziestu kucharzy przy tych patelniach. Opowiadał jak raz prezes zupę se zamówił i dostał zimną. Przybiega manager i mówi do biednego kuchcika: oddawaj fartucha, już tu nie pracujesz. Taki był
    ...
  • I słusznie, że stracił pracę, bo jeśli lekceważył prezesa, to również lekceważył gości.
  • No podejrzewam że kucharz nalewał zupę ciepłą, a prezes dostał zimną. Ktoś musiał beknąć, taki los.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Byłam na takowym w "Gołembieskim" w Wiśle i miejsce i imreza koszmar. Po patoimprezie w stylu "folkorystyczno-cepelioskim" obiecałam sobie nigdy wiecej takich i słowa dotrzymuję.
    Ale fakt w takim klocu mogą się setki ludzi jednocześnie integrować we w miarę cywilizowanych warunkach. Na aspirujących pracownikach korpo z mniejszych ośrodków miejskich robiło to niesamowite wrażenie. "Mega wesele w hotelu!!!"
    Niedaleko mieszkam i chociaż akurat nie byłam na imprezie w Gołębiewskim w Wiśle, to bywam tam czasami by sobie popływać. Nie inwestują w to miejsce, ale nie jest aż tak bardzo źle. Chyba że bywa się w Reddisonach, to ma się inny punkt odniesienia :p Co konkretnie było nietrafione w tych cepelinowskich uciechach?
  • *Radissonach :p
  • Po pierwsze górale potraktowanie górali jak jednorodnej masy i przebranie obsługi w elementy stroju górali podhalańskich w regionie, który Podhalem nie jest. Grzane wino w plastikowych kubkach i odgrzewane dania z grilla. Wystarczy?
    Mnie wywracało, ludożerka zachwycona.
    Standard hotelowy akurat nienajgorszy taki Radisson blue.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.