Skip to content

To nie bug, to feature

1232426282931

Komentarz

  • Tak się pytam.

  • edytowano October 2023

    Kto pyta nie błądzi.
    Pyta.pl
    Podsumowując:
    1. Pokolenie 30 latków i młodszych nie ogląda TV i tu Yutubka przejęła funkcje, ale i inne media.
    2. Algorytm promuje lewaków a nie prawaków.
    3. Ergo na formowanie społeczno - ideowe owej grupy społecznej maja lewaki, które sączyły swój jad. Latami.

    Tera o facetach będzie.

    @Tomek powiedział(a):

    Nie słucham Sanah. Z tego forum wiem, że jest podobno w miarę poukładana i bardziej warta zasięgów niż gargamele gimbazowe, trzydziestoletnie i czterdziestoletnie.

    Dlatego masz 2 utwory nieSanach. Bo nie słuchasz Sanach.

  • @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @Tomek powiedział(a):

    Nie słucham Sanah. Z tego forum wiem, że jest podobno w miarę poukładana i bardziej warta zasięgów niż gargamele gimbazowe, trzydziestoletnie i czterdziestoletnie.

    Dlatego masz 2 utwory nieSanach. Bo nie słuchasz Sanach.

    A po co mi Kolega wkleił to nieSanah i to już wtedy, gdy jeszcze nie wiedział, że nie słucham Sanah? Tak bo tak?

  • @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @Tomek powiedział(a):

    @Smok_Eustachy powiedział(a):
    przenieśmy się w świat kultury obrazkowej. 30 nie 40 było:

    Kolega już sam się mocno pogubił.

    @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @Tomek powiedział(a):

    /.../

    A to średnia wieku publiczności tych gargamelów co im daje suby i lajki wynosi 30 lat? Coraz większy odlot u Kolegi.

    Gonciarz ma 40. Ponieważ tworzył dla rówieśników więc mają już 40 lat jego widzowie.

    Ale na tiktoku jako bajer by na pewno przeszło, bo kto tam pamięta dłużej niż kwadrans. Dalej radzę zmianę miejsca aktywności.

    Była mowa o Gargamelu. Co wyżej wydać. 40 se sam dośpiewałeś z uwagi na szum poznawczy.

    Kolega sam nie pamięta co pisał? Nie czyta co do niego pisano? Pisałem o "publiczności gargamelów", a Kolega mi na to pod tym odpisał "mają już 40 lat jego widzowie". To znaczy co? Odpowiedź była od czapy? Tak mam odpowiedzi Kolegi traktować?

    @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @Tomek powiedział(a):

    /.../

    A to średnia wieku publiczności tych gargamelów co im daje suby i lajki wynosi 30 lat? Coraz większy odlot u Kolegi.

    Gonciarz ma 40. Ponieważ tworzył dla rówieśników więc mają już 40 lat jego widzowie.

  • Nie karmcie już trola, naprawdę.

  • @trep powiedział(a):
    Kupiłem sobie taką nalepkę, nalepiłem na matrycę laptoka i teraz już wszystko w tym wątku jest dla mnie o wiele czytelniejsze:

    lubię to

  • @los powiedział(a):
    Zamknąć wątek?

    Nie zalecam

  • @janosik powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Zamknąć wątek?

    Nie zalecam

    Tak, nie trzeba, wystarczy usunąć. Jeszcze ktoś z zewnątrz znajdzie i co sobie o nas pomyśli, że z kim my się zadajemy.

  • kolega jakiś wokizm uprawia

  • @Przemko powiedział(a):
    Nie karmcie już trola, naprawdę.

    Już nie będę.

  • @janosik powiedział(a):
    kolega jakiś wokizm uprawia

    Dokładnie odwrotnie, pogląd że higiena to zabobon to właśnie jest wokizm.

  • Gargamel i Gonciarz to 2 różne osoby. Kufnia.

  • edytowano October 2023

    kolega jakiś wokizm uprawia

    Kolega Przemko chce skancelować na forum argumentację okołoredpillowską, z którą to najwyraźniej nie radzi sobie w dyskusjach.

  • edytowano October 2023

    @MarianoX powiedział(a):

    kolega jakiś wokizm uprawia

    Kolega Przemko chce skancelować na forum argumentację okołoredpillowską, z którą to najwyraźniej nie radzi sobie w dyskusjach.

    Kolega Przemko ma rację - to jest trollerka a nie żadna "argumentacja". Smok albo nie odpowiada na pytania kilka razy zadane (mocny sygnał, że trolluje) albo odpowiada od czapy. Teraz się oburza, że nie odróżniam tych jego gargameli, ale jak mi od czapy odpowiadał to nie miał obiekcji.

    Wątek ten jednak jest cenny, bo uświadomił mi, że nie ma żadnej poważnej argumentacji redpillowskiej. Są nieszczęśliwi faceci, którzy zadali się z niewłaściwymi kobietami. Chcieli mieć tanio fajną i obyczajowo luźną laskę, a wyszło im drogo. I potem są dostarczycielami anegdotycznych "dowodów" z własnego życia na te różne redpillowe przegięcia.

    Zmiany obyczajowe to jedna sprawa i temu nikt nie przeczy. Ale tiktokowe histeryzowanie i przeginanie to inna sprawa.

  • Wpisy Smoka w żadnym razie nie wyglądają na trollerkę. Zapewne myśli on nieco inaczej niż ja, gdyż ja lubię, gdy pytający otrzymuje odpowiedź na pytanie od pytanego a Smok nigdy na pytania nie odpowiada, ale być może w jego uniwersie on właśnie odpowiada a ja po prostu tego nie rozumiem. Ale trolling to to nie jest.

  • @trep powiedział(a):
    Smok nigdy na pytania nie odpowiada, ale być może w jego uniwersie on właśnie odpowiada a ja po prostu tego nie rozumiem.

    No ale jak się weszło na forum dyskusyjne i się na nim pisze, to chyba minimum przyzwoitości nakazuje wyjść z tego swojego uniwersum i przynajmniej starać się odpowiadać na pytania i to w sposób zrozumiały dla innych dyskutantów. Jak to za skomplikowane, to można przecież nie pisać a tylko czytać.

    Przepraszam jeśli z uwagi na późną porę nie chwyciłem ironii.

  • edytowano October 2023

    W związku z premierą filmu na podstawie arcydzieła Władysława Reymont "Chłopi" nie sposób nie zauważyć, że wizja relacji damsko-meskich przedstawiona w powieści to nieomal czysty Red Pill, co nie powinno dziwić skoro nasz wieki pisarz miał opinię znakomitego obserwatora rzeczywistości.

  • @MarianoX powiedział(a):
    W związku z premierą filmu na podstawie arcydzieła Władysława Reymont "Chłopi" nie sposób nie zauważyć, że wizja relacji damsko-meskich przedstawiona w powieści to nieomal czysty Red Pill, co nie powinno dziwić skoro nasz wieki pisarz miał opinię znakomitego obserwatora rzeczywistości.

    No niezłe. Przedsoborowy redpill. Stary Boryna jako beta bankomat. Antek jako miotający się między chadem a białym rycerzem. Jagna na karuzeli kutangów. Mógłby to Kolega podrzucić jakiejś ambitnieiszej grupie kabaretowej. Można też dodać elementy uwspółcześniające. Kuba nie będzie sobie obcinał nogi siekierą tylko robił wazektomię.

    Jedyna wada, że trzeba by wcześniej rozdawać publiczności na kartce słowniczek, bo nie wszyscy są tacy wyedukowani jak my tutaj przez Smoka.

  • edytowano October 2023

    Fakt - wypowiedzi niektórych osób tkwiących mentalnie, jeśli chodzi o rzeczywistość społeczną, we wczesnych latach 90-tych nadają się już raczej niestety do Kabaretu Starszych Panów. Władysław Reymont jako znakomity obserwator trafnie zdiagnozował pewne atawizmy, które obecnie wobec postępującej dechrystianizacji i atrofii norm moralnych wylewają się szeroką strugą.

  • @trep powiedział(a):
    Wpisy Smoka w żadnym razie nie wyglądają na trollerkę. Zapewne myśli on nieco inaczej niż ja, gdyż ja lubię, gdy pytający otrzymuje odpowiedź na pytanie od pytanego a Smok nigdy na pytania nie odpowiada,

    Tak? A to co jest:
    Bo przemilczenie jest taktyką udecką o udeckiej skuteczności.

    Jak nie odpowiedź.
    2. Jeśli umiemy liczyć to nie jest dziwne, że jeśli średnia zjawiska to 30 lat, to podlegają mu też widzowie starsi. Co tu jest nieogarnialne?

  • @MarianoX powiedział(a):
    obecnie wobec postępującej dechrystianizacji

    Powtarzam po raz kolejny. Tego nikt nie kwestionuje. Ale zapytam Kolegę o to, o co bezskutecznie pytałem Smoka. Czy radą na dechrystianizację jest gorliwsza chrystianizacja albo ostatecznie ściślejsze trzymanie się i wzmacnianie chrześcijańskiej bańki, czy bardziej cwana dechrystianizacja z wazektomią, nie braniem ślubu, kombinacjami majątkowymi i całą resztą.

    Smok nie odpowiada ale on tutaj jawnie propaguje to drugie: kobiety są wredne i cwane, a ponieważ obecna cywilizacja im sprzyja, więc kumaty mężczyzna, który dzięki redpillowi przejrzał na oczy, musi być jeszcze cwańszy i wredniejszy. Taki styl życia Kolega proponuje?

    Dla mnie ten redpill to jest typowa "mądrość tego świata", która dla chrześcijanina powinna być głupstwem, a Kolega chyba tutaj jednak bardzo się przejmuje tymi neopogańskimi obyczajami godowymi. Kiedyś ktoś tam radził żeby nie iść w jedno jarzmo z poganami. Rada wciąż aktualna.

    No ale są też pokusy. Ci poganie mają przecież takie fajne obyczaje. Można pięć dziewuch wyrwać bez ślubu i nikt nawet słowa nie powie. I jakie te pogańskie dziewuchy chętne... I wszędzie ich pełno. A katoliczki to trzeba szukać, przyjrzeć się jej i jej rodzinie, czy to przypadkiem nie jest tylko taki katolicyzm kulturowy, potem podjąć decyzję, wziąć na siebie trwałe zobowiązanie na dobre i złe... Gdzie tu luz i przygoda?

  • @Tomek powiedział(a):

    /..../

    Smok nie odpowiada ale on tutaj jawnie propaguje to drugie: kobiety są wredne i cwane, a ponieważ obecna cywilizacja im sprzyja, więc kumaty mężczyzna, który dzięki redpillowi przejrzał na oczy, musi być jeszcze cwańszy i wredniejszy. Taki styl życia Kolega proponuje?

    Nie i nie.

  • @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Wpisy Smoka w żadnym razie nie wyglądają na trollerkę. Zapewne myśli on nieco inaczej niż ja, gdyż ja lubię, gdy pytający otrzymuje odpowiedź na pytanie od pytanego a Smok nigdy na pytania nie odpowiada,

    Tak? A to co jest:
    Bo przemilczenie jest taktyką udecką o udeckiej skuteczności.

    Jak nie odpowiedź.

    Zostawiłem jeszcze ewentualnoś po przecinku, której nie zacycowałeś, a ona dopuszcza, że po prostu operujesz na dużo wyższym ode mnie poziomie i ja jestem za głupi, żeby powiązać odpowiedzi z pytaniami (co jest b. prawdopodobne).

  • @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @Tomek powiedział(a):

    /..../

    Smok nie odpowiada ale on tutaj jawnie propaguje to drugie: kobiety są wredne i cwane, a ponieważ obecna cywilizacja im sprzyja, więc kumaty mężczyzna, który dzięki redpillowi przejrzał na oczy, musi być jeszcze cwańszy i wredniejszy. Taki styl życia Kolega proponuje?

    Nie i nie.

    Jestem chyba jak Kolega trep. Nie potrafię powiązać tej odpowiedzi z tym co było wcześniej.

    @Smok_Eustachy powiedział(a):
    Jak masz mieszkanie to nie mieszkasz w nim, tylko wynajmujesz swoje a mieszkasz w wynajętym. Intercyza połączona z ulokowaniem aktywów w jakiejś spółce.
    Przekaz do młodych przed 30-stką powinien być taki: najlepsze dopiero przed tobą, Twoja wartość matrymonialna jest najwyższa po 30-stce dopiero.

    @Smok_Eustachy powiedział(a):

    O widzę że mieszkanie przeszło. Jeszcze jest ślub. Żeby nie brać.

    Przecież taki przekaz to jest wyrachowane namawianie (sorry za starożytne wyrażenie) do cudzołóstwa. Czyli do łamania przykazania, do grzechu i tak dalej. Pierwszy krok do satanizmu, który w dzisiejszym świecie (chociaż chyba tak było zawsze) okazuje się cwańszy i skuteczniejszy.

    Wiem, że w uszach Smoka w tej chwili brzmię jak zdziwaczała katechetka-emerytka, ale tak to jest: albo traktuje się chrześcijaństwo poważnie albo jako stare i już niemodne bajki kulturowe.

  • edytowano October 2023

    @trep powiedział(a):

    @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Wpisy Smoka w żadnym razie nie wyglądają na trollerkę. Zapewne myśli on nieco inaczej niż ja, gdyż ja lubię, gdy pytający otrzymuje odpowiedź na pytanie od pytanego a Smok nigdy na pytania nie odpowiada,

    Tak? A to co jest:
    Bo przemilczenie jest taktyką udecką o udeckiej skuteczności.

    Jak nie odpowiedź.

    Zostawiłem jeszcze ewentualnoś po przecinku, której nie zacycowałeś, a ona dopuszcza, że po prostu operujesz na dużo wyższym ode mnie poziomie i ja jestem za głupi, żeby powiązać odpowiedzi z pytaniami (co jest b. prawdopodobne).

    Co to była UD wiesz? Anegdotę Ziemkiewicza o Szymborskiej i Zajdlu słyszałeś? Michnikowszczyzną czytałeś?

    1. Lepiej od razu niż czekać na rozwód i związek niesakramentalny, aby sobie cudzołożyć.
      Jak już pisałem moralna odpowiedzialność spada tu na Epidiaskop i PiS. Oglądałem judzenie na mężczyzn przez Ziobrę w TV Republika i to jest simpiarstwo i żenada, Jego wina.
  • Tak nie nie.

  • @trep powiedział(a):
    Wpisy Smoka w żadnym razie nie wyglądają na trollerkę. Zapewne myśli on nieco inaczej niż ja, gdyż ja lubię, gdy pytający otrzymuje odpowiedź na pytanie od pytanego a Smok nigdy na pytania nie odpowiada, ale być może w jego uniwersie on właśnie odpowiada a ja po prostu tego nie rozumiem. Ale trolling to to nie jest.

    Ale już na granicy. Celem forum dyskusyjnego jest dyskusja, jak kto chce oświecać świat swą mądrością, jakaś platforma blogowa, twitter albo pejsdzbiuk lepiej się do tego nadają

  • @Smok_Eustachy powiedział(a):
    2. Lepiej od razu niż czekać na rozwód i związek niesakramentalny, aby sobie cudzołożyć.
    Jak już pisałem moralna odpowiedzialność spada tu na Epidiaskop i PiS. Oglądałem judzenie na mężczyzn przez Ziobrę w TV Republika i to jest simpiarstwo i żenada, Jego wina.

    No to jest już totalna żenada. Lepiej od razu sobie pocudzołożyć, bo to i tak będzie na odpowiedzialność Episkopatu i Ziobry.

    Nie żebym był zaraz zachwycony Episkopatem i Ziobrą, ale to znowu ta sama metoda: wziąć kawałek rzeczywistości, której nikt nie przeczy i dodać do tego przegięcie wylatujące w kosmos.

  • edytowano October 2023

    @trep powiedział(a):
    Tak nie nie.

    Unia Demokratyczna opierała się na sanhedrynie i wykluczeniu. Mieli szczelny system dystrybucji szacunku: Przekaz dnia był rano publikowany we Wyborczej, potem propagowany w radiach Zet, RMF itp. Wieczorami utwierdzali go w publicystyce telewizyjnej. Poza nimi mogły se istnieć jakieś nisze. W każdym ministerstwie szedł TV z TVN 24 non stop.
    Czy to się utrzymało?
    No nie.
    Więc absurdem jest oczekiwanie, że zamilczanie Gargamela obcięłoby mu zasięgi itp i by nie był oglądany.

    1. Zajdel. Jakiś tam koleś w stanie wojennym robił wykłady dla krakówka i jeden z nich był o Zajdlu. Że ma ogromne nakłady sprzedawane, że jest mrowie fanów, że jest to ferment intelektualny potworny. A Szymborska po spotkaniu mówi, że musiał se tego Zajdla wymyślić. Bo nie mieściło się jej w głowie że istnieje życie poza jej bańką.
    2. Utwory: utwory są wykonywane przez jedną wokalistkę. Jeden jest w stylu Sannah nowoczesnym, hejtowanym tu na forum. Drugi jest w starym stylu. Oto cała zagadka skilla wieszczebnego u mnie. Czuję się jak Sherlock Holms.
  • @Tomek powiedział(a):

    @Smok_Eustachy powiedział(a):
    2. Lepiej od razu niż czekać na rozwód i związek niesakramentalny, aby sobie cudzołożyć.
    Jak już pisałem moralna odpowiedzialność spada tu na Epidiaskop i PiS. Oglądałem judzenie na mężczyzn przez Ziobrę w TV Republika i to jest simpiarstwo i żenada, Jego wina.

    No to jest już totalna żenada. Lepiej od razu sobie pocudzołożyć, bo to i tak będzie na odpowiedzialność Episkopatu i Ziobry.

    Nie żebym był zaraz zachwycony Episkopatem i Ziobrą, ale to znowu ta sama metoda: wziąć kawałek rzeczywistości, której nikt nie przeczy i dodać do tego przegięcie wylatujące w kosmos.

    Jeśli zniechęcają do ślubu to nie możesz się dziwić że ludzie nie chcą brać.
    2. Episkopat powinien chociaż rozpropagować sam ślub kościelny gdzieś bez cywilnego. Ciężko? U jakiś lefebrystów np.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.